Whatsapp’a alternatifler!

Whatsapp’a alternatifler!

Whatsapp’in Facebook’a satışı ile birlikte, kullanıcılar da ödemeli olma ihtimaline karşı, hemen alternatif arama girişimine başladılar. Aslında, dünyanın farklı yerlerinde kullanılan birçok bedava mesajlaşma uygulamaları mevcut.

 

1. Viber: Whatsapp’a çok benzer olan Viber, kullanıcının telefon defterindeki numaraları kullanarak onların da Viber’a kayitli olup olmadıklarına bakar. Whatsapp’tan farklı olarak ise, telefon acmaniza imkan sağlar. Kullanılan platformlar: iOS, Android, Windows Phone, Blackberry, Nokia, Bada

2. Line: Telefon defterindeki bütün numaraları kendi veritabanına kaydederek, mesajlaşma ve telefon açma fırsatı sunuyor. Ayrıca, e-mailiniz ile kaydolarak PC veya MacOS üzerinden de kullanım imkanı sağlıyor.
Kullanılan platform: iOS, Android, Windows Phone, Blackberry

3. KakaoTalk Messenger: Viber gibi kayıt olduğunuzda size mesajla kod gönderek, mesajlaşma ve telefon açma imkanı sunuyor. Ayrıca, grup sohbetleri başlatabilir, resim veya ses kayıtları gönderebilirsiniz. Bunların dışında takvim ve iletişim bilgilerini de paylaşma fırsatı da sunuyor.
Kullanılan platform: iOS, Android, Windows Phone, Blackberry

4. Kik Messenger: Email adresi ile kayıt olup, birebir veya grup halinde mesajlasmak mümkün. Arama imkanı sunmazken, gayet basit bir sistemi olan Kik birçok platformda calışmakta ve bedavadır.
Kullanılan platform: iOS, Android, Windows Phone, Blackberry, Nokia

5. Chat-on: Mesajlasmanin yanında, animasyonlu mesajlar, resimler, videolar, ses klipleri ve hatta arkadaşlarınızla konumunuzu paylaşma imkanı sunuyor. Ayrıca daha çok eğlenceli olması için , el yazısıyla mesaj olusturmanizi sağlıyor.
Kullanılan platformlar: iOS, Android, Windows Phone, Blakberry Torch 9800

6. Jaxtr SMS: Wi-Fi veya normal telefon hattından çalışan bu mesajlaşma uygulaması, üye olmayan kullanıcıların mesajlarını gelen kutuların da görmelerini sağlıyor. Hindistan ve Amerikanın dahil oldugu A bölgesinde sınırsız SMS fırsatı sunan şirket, diğer ülkeler için düşük SMS oranları sunuyor. Kullanılan platformlar: iOS, Android, Blackberry, Windows Phone 7, Java, Symbian, Nokia

7. ChatPlus: sayesinde arkadaşlarınıza kisilestirilmis mesajlar gönderebilirsiniz. Çeşitli renklerle el yazısı, resim veya smileys yaratabilme, ayrıca, konumunuzu paylaşma, grup halinde sohbet etme, dil çevirme, Facebook’a ve Twitter’e mesaj yazma fırsatı da sunuyor. Bunun dışında uygulamaya şifre eklemek de mümkün.
Kullanılan platformlar: iOS, Android

8. GroupMe: farklı gruplar için ayrı mesaj grubu yaratma fırsatı sunan GroupMe, adres defterlerinizden kişi listenize ulaşır. Uygulamayı kullanan diğer kullanıcılarla da bire bir mesajlaşma imkanı sunuyor.
Kullanılan platformlar: iOS, Android, Blackberry, WP7, regular SMS

9. EBuddy XMS: adres defterinizdeki bulunan bütün arkadaşlarınız, aileniz ve diğer kullanıcılarla iletişimde olmanızı sağlıyor. Bedava sms gönderme imkanı yanısıra, resim, video, smileys ve birçok daha opsiyon paylaşmanıza yardımcı oluyor. Kullanılan platformlar: iPhone, Android, Blackberry, iPod Touch, Windows Phone 7 Nokia

10. LiveProfile: bedava mesaj gönderme fırsatı yanısıra, teslim raporu da sağlar. Bunun sayesinde, durum guncelemesi, profil fotosu ve kullanıcı adı da eklemek mümkün. Ayrıca Facebook ve Twitter hesaplarınızı da entegre etme fırsatı sunuyor.

11. Threema: öncelikle güvenlik konusunu öne koyan Threema, uçtan-uca şifreleme opsiyonu ile sadece gönderen ve alan kişinin mesajlarını okuma imkanı sunuyor. Diğer popüler mesajlaşma uygulamalarının aksine, sunucu operatörü olarak bile mesajlarinizi okumak için yolları olmadığını iddia ediyor. Arkadaşlarınızın kontak bilgilerini senkronize ederek otomatik olarak ekler (manuel seçimi de var), şifre kullanarak resim, video, konum gibi içerikler paylaşma fırsatı verir, ayrıca, arkadaşınızla bir sonraki görüşmenizde kimliklerinizi tarayarak karşılaştırma imkanı da sunar. Diğer uygulamalar: ıMO, Tango, Empathy, Jitsi, İM+, Nimbuzz, Trillian, Hangouts, Telegram, HandcenSMS, Face Time, İnstantbird, WeChat, Path…

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool