Arda Turan Barcelona ile Sözleşmeyi İmzaladı

Arda-Turan-Barcelona-Futbol-Trendşeyler

“DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜBÜNDEYİM”


Arda Turan sonunda imzayı attı ve sosyal medyanın yeni trendi Arda Turan oldu.  İmzalar atıldıktan sonra  gazetecilerin sorularını yanıtlamaya başlamadan önce  Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enriquo Cerezo ve teknik direktör Simeone’ye teşekkür etti.
“Dünyanın en büyük kulübüne geldiysem, bu onların sayesindedir” dedi. Milli futbolcu daha sonra basın mensuplarına seslenirken ;

– Hayatımda en çok olmak istediğim yerdeyim; Barcelona’dayım.

– Barcelona’nın cezası nedeniyle oynayamayacağım 6 ayı en iyi şekilde değerlendireceğim ve takımda oynayacağım. Çünkü bu benim hayalim.

– Hayat boyu kimse Xavi’nin sorumluluğunu kimse taşıyamaz. O Barcelona için özel bir oyuncudur, bütün futbolseverlerin idolüdür. Ben de farklı bir oyuncuyum. Ben kendi tarzımı sahaya yansıtıp buradaki insanların kalbini kazanmak istiyorum.

– Teknik direktör Luis Enrique ile telefonda konuştum, bu beni çok mutlu etti. Eski teknik direktörüm Simeone ile ikisinin arasındaki farkı bilmem için Luis Enrique ile de çalışmam lazım. Simeone benim için özel bir insan. Luis Enrique’nin ne kadar iyi bir teknik direktör olduğunu anlatmam gerek yok.

– Messi’nin dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu, Iniesta’nın ise idolüm olduğunu daha önce söylemiştim. Benim için Iniesta’nın pozisyonunda oynamak değil, forma giymek önemli. Hocam nerede oynatmak isterse orada oynarım ve elimden gelen her şeyi yaparım.

– Dünyanın en iyi futbolcularıyla aynı sahayı paylaşacağız. Tabii ki formayı giymek zor olacak. Ama ben dünyanın en iyi oyuncularının arasında takıma girmek istiyorum.

– 2002’de Galatasaray-Barcelona maçında top toplayıcılık yapıyordum, bana gelen topu Luis Enrique’ye vermiştim. Luis Enrique daha sonra benden aldığı topla gol attı. Gol ofsayttı! Oradan buraya gelmek benim için büyük bir gurur.

– Karşısında oynamaktan en çok keyif aldığım takımdayım. Her zaman şunu söyledim; kötü oynayabilirsiniz ama kötü mücadele hakkınız yoktur. Benimle gurur duyan, hayal eden insanlara iyi bir örnek olacağım.

– Messi, dünyanın en iyi futbolcusu. Ronaldo dünyanın en iyi oyuncularından biri ama Messi belki de gelmiş geçmiş en iyi futbolcu.

arda-turan-barcola-forması-giydi-trendşeyler

– Hayatım başarıya odaklıdır. Madrid’de mutlu olmamın en büyük sebebi 4 yıl boyunca kupalar kazanmaktı. Burada da kupalar kazanıp mutlu olmak istiyorum.

– Giyeceğim formanın numarası önemli değil. Benim için önemli olan Barcelona formasını giymektir. Numaramı takım arkadaşlarımla konuştuktan sonra belirleyeceğim.

– Hayatım boyunca Barcelona’nın stilini kendime uygun gördüm ve burada oynamanın hayalini kurdum.

– Transferim kesinleşince Iniesta bana mesaj attı, “Hoşgeldin” dedi. Bu beni çok mutlu etti. Barcelona gibi bir kulüpte olmak benim için kontrattan, paradan çok daha önemli ve değerli.

– Altı ay inşallah çabuk geçer. Bu formayı giymek için gerçekten sabırsızlanıyorum.

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool