SAMSUNG GALAXY S5 ve İPHONE 5S KARŞILAŞTIRMASI

 

galaxys5_trendseyler

 

 

Yeni tanıtılan Samsung Galaxy S5 sonrasında hemen gözler iPhone 5S e çevrilmiş durumda ve yazımızda bu iki çok satan akıllı telefonu karşılaştıracağız . Ancak iPhone 5S üst seviye bir telefon ama sonucta 2013’e ait bir telefon. Samsung ise Türkiye’de de çok satan başarısıyla amirali Galaxy S4’ü geliştirerek daha dikkat çekici özelliklere imza atmış görünüyor. .

İki akıllı telefon farklı işletim sistemlerine sahip ve iPhone 6 çıkana kadar Galaxy S5’in daha yeni olması pazarda elbette SAMSUNG’un gücünü artıracak.

Ekran Kıyaslamaları iPhone 5S, 4 inç’lik 1136×640 IPS LCD ekranlı ve inç başına 326 piksel değerlerine sahip

iphone5s

Galaxy S5 ise 5.1 inç’lik Full HD Super AMOLED ekranı ile 415 ppi ile daha yoğun bir görüntü sunuyor.

Tasarım

Apple’ın alüminyum ve camdan oluşan çift tonlu tasarımı tüketicileri memnun ettei fakat tasatımda öncekilerle bir fark görememiştik.

Galaxy S5 ise S4’e göre daha çekici ve sağlam görünüyor. Tasarımı başarılı fakat hala mataryeller plastik ve bu alanda iPhone 5S ‘in gerisinde kalıyor diyebiliriz.

 

Pil ve İşletim sistemi

Galaxy S5 ise Android 4.4 KitKat ve Samsung’un TouchWiz arayüzüyle geliyor. Müthiş bir görünümü var diyemesekte Android’i kişiselleştirmeniz mümkün; Android’in daha açık bir platform olması bunu mümkün kılıyor. Apple İOS / de androide yaklştığı için eleştiriler alsa da iOS 7 sezgisel bir işletim sistemi. .

samsungs5

Pil

Galaxy S5, 2.800mAh kapasiteli piliyle İPhone 5S üzerinde daha iyi bir performans sunacaktır.

İşlemci

iPhone 5S, Apple’ın çift çekirdekli 1.3GHz 64-bit A7 işlemcisini kullanıyor ve 1GB RAM’e sahip.Galaxy S5, iPhone 5S’ten önemli ölçüde daha iyi… 2.5GHz dört çekirdekli Krait çipi ve 2GB RAM’le geliyor. Ürün elimize geçtiğinde performans farkını çok daha iyi açıklayabileceğiz.

csm_apple_iphone5s_dabd8922fb

Özellikler

Galaxy S5’te de bir parmak izi tarayıcısı bulunuyor.Kalp ritmi izleyicisi çok hozunuza gidebilir. Gelişmiş S Health uygulamasıyla Su ve toz geçirmezlik özellikliği S5’i vitrinde daha bir öne çıkartıyor diyebiliriz.iPhone 5S, parmak izi tarayıcısı parmağınızı giriş düğmesinin üzerinde tutarak kilidi açmanızı sağlıyor

Kamera ve güvenlik

Kamera

Galaxy S5, 16MP’lik bir kameraya sahip ve çok çok hızlı sadece 0.3 saniyede fotoğraf çekebiliyor. Fotoğrafı çekmeden önce HDR efektini görmenizi sağlıyor ve gerçek zamanlı HDR keyfi sunuyor. Yeni nesil cihazlarda görebileceğiniz 4K video kaydedebilen cihaz ön yüzünde 2.1MP’lik bir kameraya sahip.

iPhone 5S, 1080p çözünürlüklü videolar kaydedebiliyor ve 1.2MP’lik bir ön kameraya sahip. 8MP’lik sensörüyle çektiği fotoğraflar, Galaxy S4’ünkilerin keskinliğine ve HTC One’ın düşük ışıkta başarılı kamerasınınkine yakın.

Güvenlik

Galaxy S5, Android güvenlik işlevlerinin yanında birde parmak izi tarayıcısına sahip. Tarayıcı, telefonda da giriş düğmesinin üzerinde bulunuyor ekranı açtıktan sonra S5’te parmağınızı aşağı doğru çekmeniz gerekiyor.Iphone 5S te ekranı açmanıza gerek yok.iPhone 5S’in en önemli güvenlik özelliği, Touch ID tarayıcısı başarılı biçimde çalışıyor;

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool