KARŞINIZDA YENİ MİNİ 2014

mini-hatchback-2014-front-quarter-static

Mini Cooper patronu Peter Schwarzenbauer’den gelen yeni bilgileri bugün sizlerle paylaşacağız. Ingiltere Oxford yerleşkesinde üretilen yeni MİNİ ler mart 2014 te yollarda yerlerini alacaklar. Yeni modeller Mini Cooper, Cooper D ve Cooper S olarak açıklanmıştı.

Ingilterede 15.300 Sterlin üzerinden satış etiketiyle çıkacak Mini’ler bizdeki Ötv ve Euro’nun yükselişiyle beraber tahmin ediyoruz 80.000 TL başlangıç fiyatıyla etiketlenecektir.

mini-hatchback-2014-rear-cornering

Otomobilin biraz detaylarına değinmek istiyorum.

Yeni MINI ‘de ön ve arka tampon tasarımları, ön ızgarası, ön ve arka farlarında değişimler hemen göze çarpıyor. Araç kaputu ve uzunluğu  da değişmiş.  MINI’nin en hızlı modellerinden biri olan Cooper S kavuniçi rengiyle hem beylerim hemde bayanların olduça dikkatini çekecek gibi görünüyor. Sarı ve siyah renkler kullanılarak güzel hatlar ve çizgilerle hoş bir kombinasyon yaratılmış diyebiliriz. Bana göre güzel yeniliklerden birtanesi ise  düz vites seçenekleri yanında 6 ileri otomatik vites seçeneği sunmaları.

Motor seçenekleri konusunda ; Mini Cooper bu kez  1.5 litrelik 3 silindirli ve 135 bg güçünde olan bir motor seçeneği de sunarak farklılaşmış görünüyor. Ayrıca 2 litrelik 4 silindirli 190 bg gücündeki motorda JCW versiyonlarında yer alacak.  1.5 litre hacmindeki dizel motorda yenilik sayılabilir 115 bg güç ve 269 nm tork üretiyor.

mini-hatchback-2014-main-screen

Bu güzelliğe herkes erişebilecek mi bilemesemde en azında bir test sürüşü yaparak o hissi denemenizi tavsiye edebilirim.

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool