Samsung Gear 2 tanıtıldı

Samsung android işletim sistemli ürünlerine ilk vedayı yeni nesil akıllı saat ürünleri Samsung Gear 2 ve Samsung Gear 2 Neo ile yapıyor. Pazar günü yapılan dünya mobil kongresinde tanıtılan bu iki ürün yeni nesil Tizen OS işletim sistemiyle gelecek. Galaxy adını ürünlerinde korumayı tercih etmeyen Samsung , bu yeni ürünleriyle ciddi bir çıkış planlıyor.

05-gear-2-gold-2
Samsung bu yeni ürünlerinde de bir önceki versiyonlarıyla aynı olan 320×320 piksellik bir çözünürlükte kalmayı tercih etmiş. Yeni versiyonla birlikte kamera cözünürlügü ise 2 mega piksel düzeyine çıkarılarak , kordon üzerinden taşınarak saatin üst kenarına alınmış.

03-gear-2-black-3
Samsung Gear 2 ile , televizyonunuzu kumanda etmek artık mümkün. Bu gibi özelliklerin yani sıra Samsung Gear 2 ile Kalp Ritm Sensörü entegre olarak geliyor. Her 90 saniyede ölçümler yaparak kişisel koçluk görevini yerine getiriyor. Genel olarak eski tasarımına sadık kalinsada yeni tasarım ile gelen değişiklikler hemen göze çarpıyor.
Önceki modelinde bulunan 800 mhz lik single core işlemci yerini yeni modellerde 1ghz dual core modeline bırakıyor. Bluetooh üzerinden müzik calabilme özelliğinin yani sıra , ınfrared özelliği ile şimdiden pazarda önemli bir yer edineceği kesin gözüküyor.

08-gear-2-orange-2

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool