8 adımda hipster olma kılavuzu

 

Hipsters , müzikten , modadan , yemekten ve birçok açıkhava aktivitesinden hoşlanan insanların oluşturduğu yepyeni bir akım.1940’larda çıkan bu akım, klasik ilişkilerden soyutlanmış tarzı benimseyenleri anlatıyor. Daha sonra bir hayat biçimi haline gelen hipsterlığın ana kuralları ise işte bunlar! Eğer kendi yaşam tarzınızı , bağımsız müzikler dinlemekten hoşlanan , vintage diye tabir edilen retro klasik kıyafetleri giyinmekten haz alan , ve makine kahvelerinden icmektense elde öğütülmüş kahve içmeyi yeğleyen biri olarak tanimliyorsaniz ; Hipster akımı tam sizi anlatan bir yaşam tarzı olabilir. Öncelikle su sıralar Berlinde çok moda olan bu yaşam tarzını sizler için 8 adımda nasıl hipster olunur şeklinde anlatmaya çalışalım.

1- Hipster Modası

Hispter modası beğendiğiniz bir müzik tarzını yansıtmak kadar önemlidir. İkinci el eşya satan veya klasik tarzlarda kıyafetler üreten mağazaların en önemli müşterilerinden olan bu insanların gardroplari , gerçekten büyük bir zenginliğe sahiptir.
Markaları çok iyi tanımak çok önemlidir. Birkaç marka özellikle hipsterlere yönelik ürünler üretmekte. Bunlardan başlıcaları American Apparel , Vans , Brandy Melville , Pascun , Free people ve Urban Outfitters. Ama diyorsanız ki ben bir öğrenciyim bunları alacak gücüm yok , o zaman ikinci el kıyafetler satan dükkanlar sizler için biçilmiş kaftan.
2.Dar pantolonlar giyinmelisin. Burada cinsiyetin çok da bir önemi yok. Erkeklerde kadınlar gibi dar,  bacaklara yapışan kotlar giyinmekte. Bir ikinci alternatif ise yüksek belli eski tarz pantolonlar.
3.Gözlük takmalisin. Hispster modasında gözlükler çok önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle kemik yada plastik çerçeveli güneş gözlükleri çok revaçta.Gözlüklerin büyük çerçeveli olması ayrı bir önem arz etmekte. Gözlük çerçevelerinin değişik renklerden olusmasi da önem verilen bir tarz unsuru haline gelmiş durumda. Sağlık açısından illa gözlük takip havalı olmak isteyenlerin ,moda uğruna gözlerini feda etmemeleri gerektiğini de burada söylemeden geçemeyeceğiz.

4.İronisi olan üst giyim modelleri edinmelisin. Özellikle Pink Floyd , Metallica gibi müzik gruplarının yada kareli gömlekler çok beğenilen tarzlar haline gelmiş durumda. Birçok Hipster hayvan ve doğa resimlerinin baskılı olduğu t-shirtleri giyinmektedir.Ayrıca çizgi film karakterlerinden oluşan tshirtler her zaman gardropun vazgeçilmezleri arasındadır. Bunun dışında ironisi yüksek sözler ve sloganlar içeren shirtler de çok önemli bir yer  tutmaktadır. En önemlisi ise sonuna kadar iliklenmis gömlekler bu trendin vazgeçilmezleri arasındadır.

5.Büyükanne ve Büyükbabalarin dolaplarını karıştırma zamanı. Özellikle Retro yada Vintage tarzda klasik tasarımlardan oluşan kıyafetler bayanların vazgeçilmezleri haline gelmiştir. Kendine özel kıyafetler dikmekte ayrı bir keyifli uğraş haline gelmiş durumda.
6.Uygun bir ayakkabı edinmelisin. Hipster tarzında kowboy tarzı botlar , Converse´ler ve bir çok deri bot tarzında ayakkabılar giyinmek çok önemli bir yer tutuyor. Converse´ler artık herkesin giyindiği bir ayakkabı tarzı olduğundan, farklı olmak isteyenlere Steve Madden combat botlar , Doc Marterns yada Vintage ayakkabılar farklılık yaratmak açısından uygun bir seçim olabilir.

7.Aksesuar seçimine dikkat. Özellikle Çiçek desenli kafa bantları , neon renkerden oluşan tırnak boyaları , açık renk kemerler , desenli ve çok renkli taytlar giyinmek bayanlar açısından önemli bir yer edinmekte.Piercingler , çocuksu takılar ve hayvan figürlü beslenme çantası bile farklı bir tarz yaratmak isteyenlere uygun bir seçim olabilir. MacBookunuzu tasiyabileceginiz deri çantalar da güzel bir yer edinmiş durumda. Müzik dinlemek için CDler yerine Vinyl Plaklar almak çok önemli. Erkekler için sakal yada bıyık bırakmak da çok önemli bir yer tutan bir trend haline gelmiş durumda.

8.Kat kat giyin ve uyum arama.Kat kat kıyafetler giyinmek ve Bunlarda herhangi bir uyum aramamak cok Hipster demek yerinde olur.Plaja gideceğinizi varsayarak plaja uygun kıyafetleri giyinmeye kendinizi zorlamamanizda fayda var. içinizden ne geliyorsa giyinin ve kendinizi sulara bırakın.

 

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool