İNSANSIZ HAVA KURYELERİ YOLA ÇIKIYOR

amazon-prime-air trendseyler

Amazon’u hepimiz internet üzerinden kitap satışı devi olarak biliyoruz. Fakat Amazon hakkında sizi şaşırtacak bir başka bir yeniliği daha aktarmak istiyorum. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un açıkladığı yeni bir proje var.   İnsansız Hava Aracı temelli bir dağıtım projesi üstünde çalıştıklarını açıkladılar. ‘Prime Air’ adını verdikleri proje hayata geçerse internetten sipariş ettiğiniz ürün, ‘Octocopter‘ adı verilen insansız hava aracıyla yarım saat içinde kapınızda olacağa benziyor. Tabiki şu anda test aşamasındalar fakat bu güzel yeniliği şimdilik Amerika içinde sunsalar bile 4-5 yıl içerisinde hayata geçireceklerini planladıklarını biliyoruz.

amazon-trendseyler

Octocopter’lar yani İnsansız hava araçları Bezos’un verdiği bilgiye göre birer ‘kurye’ olarak görev yapacak ve maksimum 2.2 kg  kadar ağırlık taşaıyabilecekler.  Amazon ürünlerinin  yüzde 86’sının bu ağırlığın altında olduğunu belirtiyorlar. Ürünlerin, Amazon’un  96 adet dev depolarından gönderileceğini belirtiyorlar.

Ülkemizde boyle bir proje nasıl hayata geçer bilmem ama hava trafiğininde çok kalabalık olacağını şimdiden görebiliyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=98BIu9dpwHU

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool