Panasonic, yeni nesil GH4 4K kamerası ile film sektörüne göz kırpıyor…

Lumix-GH4-011 (1)

Bugün sizlere fotoğraf makinelerinin geldiği en güzel noktalardan biri olan 4K kayıt yapabilen bir ürün hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Karşınızda Panasonic LUMIX GH serisi ailesi . Henüz LCD ve LED ‘in tahtı artık sallanıyor. Adını daha sıkça duymaya başladığımız UHD (Ultra HD) denilen televizyonlar hayatımıza yeni gelirken 4K adında bir çekim kalitesinden bahsediliyor. Çok daha yüksek bir görüntü sunan 4K çekim kalitesi için profosyonel cihazlarında adlarını birer birer duymaya başladılar.

 

Fotoğraf makinesi ve video profosyonelleğini biraraya getiren LUMIX GH4 rakiplerine gözdağı veriyor.

Panasonic, yeni nesil GH serisi kamera ailesinin son modeli olan Lumix GH4’ün tanıtımını geçen ay gerçekleştirdi. Fotoğraf ve sinema meraklılarını heyecanlandıran yeni ürün sonrasında BRYAN HARVEY tarafından çekilen videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Macaristan, Japonya ve Kuzey Kenya’da deneme sürüşüne çıkan Panasonic, doğanın en heyecan verici anlarını 4K çözünürlük ile kaydederek reklam çalışmalarında kullanıyor.

Micro Four Thirds adı verilen kamera teknolojisinin kullanıldığı Lumix GH4’ün 2 Bin Dolar civarında bir fiyatla piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Related Posts

}
FREE online iPad mockup generation tool